V petek, 19. aprila 2024, so učenci in učenke 2., 3. in 5. razreda preživeli nepozabno noč v šoli.

Po uvodnem pozdravu so učenci takoj pričeli z lovom na zaklad, ki je bil razporejen po celotni šoli. Učenci so s pravilnimi rešitvami različnih nalog prišli do ključa, ki jih je popeljal v naslednjo učilnico in na koncu tudi do zaklada. Pred večerjo so učenci brali knjige, igrali družabne igre in pomagali pri pripravi večerje.

Po okusni večerji so si pripravili ležišče v učilnici, kar je bilo vznemirljivo doživetje. Nato je učiteljica prebrala zanimivo knjigo Urše Krempl Racman in knjiga. Po poslušanju so pripravili senčne lutke in predstavili knjigo s senčnim gledališčem.

Učenci so se umirili s poslušanjem pravljice, nato pa se še dolgo v noč pogovarjali in sklepali nova prijateljstva.

Po kratki noči in slastnem zajtrku so se preizkusili tudi v pisanju knjižice, ki jim je odlično uspela. Poslovili smo se s prijetnimi spomini in mnogimi novimi izkušnjami.

Zapisala: Tjaša Končan
Foto: Breda Gruden